Türkülerle Türkiye
TRT, tarihinde ilk kez özel sektörden bir şirket olan Ulus Müzik ile TRT Arşivleri’nin tümünün yeniden basılıp, çoğaltılıp, satışı ile ilgili olarak Türkiye’de ve dünyada tek yetkili satıcısı olarak anlaşmaya vardı.

Ulus Müzik, TRT Arşivleri’ni oluşturan 220 civarında albüm, 123 Belgesel ve diziden oluşan belgesel serisi ve 40’ın üzerinde nota kitaplarından oluşan daha önce çıkmış eserlerin yanı sıra yeni çıkartacağı tüm TRT Market ürünlerini; yeni bir vizyon ile, Türkiye’de ve dünyada ilk kez satışa sunmakla kalmayıp yeni çıkacak tüm arşiv ürünlerinin basım, pazarlama ve satışını da yapacaktır.

Ulus Müzik, Türkiye’nin dev arşivini elinde bulunduran TRT’nin piyasaya ve halka açılımını; büyük bir titizlik ve alt yapı oluşturarak, yepyeni ve modern bir çizgiyle, kurumsal kimlik yapısını oluşturmak amacıyla önce yeni bir vizyon yaratarak çıkartıyor.

6 ay içerisinde hem önceden çıkmış arşiv ürünlerini yeni bir çizgiye oturturken, bir yandan da müzik piyasası dışında Türkiye’de bir ilke imza atarak “Belgesel Sektörü” yaratıyor. Bu belgesel oluşumunu müzik marketler dışında tüm kitapevlerinde de satışa sunacak. Ayrıca şimdiye dek sadece TRT marketlerde satışa sunulmuş olan Türk Müziğinin en büyük nota arşivini de müzik market ve kitapevlerinde bulmak mümkün olacak.

Ulus Müzik’in dağıtıcı firması olan “Esen Satış & Pazarlama” aracılığıyla da, Türkiye’de 780 noktaya TRT’nin dev arşivini ulaştırarak büyük bir hizmetin başlangıç noktası olacak ve halka mal olmuş Türkiye’nin hafızası olan bu eserleri halkımızla buluşturacaktır. Son iki yılda Ulus Müzik popüler albümler yapmayı bırakmış ve tamamen kültürel projelere imza atmıştır.

© 2011 Ulus Müzik. All Rights Reserved.