Hakkımızda

Ulus Müzik, 1990 yılında Ulus Plak adı altında İskender Ulus tarafından sektörün kalbinin attığı Unkapanı Plakçılar Çarsısı'nda kuruldu. Dürüstlü 1994 yılında unlu sanatçı Belkıs Akkale'nin şirketi Midas Müzik ile birleşerek Ulus Müzik Sanayi A.Ş. adini aldı.

Bünyesinde Ulus Müzik Yapım, Ulus Film Prodüksiyon, Mdm Ses Kayıt Stüdyoları, Marka Dağıtım, Ulus Edisyon, Funda Dündar Organizasyon, Uluslararası Klasik Türk Müzik Kampı gibi tüm sektörel hizmetleri toplayan Ulus Music Group ,Türkiye'nin dev arşivini elinde bulunduran TRT'nin (Türkiye Radyo Televizyon) yurtiçi ve yurtdışı "Tek Yetkili Dağıtım Firması" olma özelliğiyle sektördeki gücünü arttırmıştır.

Misyonumuz dünya kültürüne Türk kültürünün zenginliğini, renkliliğini ve çeşitliliğini tanıtmak ve bu kültürel birikimden bütün dünyanın faydalanmasını sağlamaktır.

Ulus Müzik bu misyon ile yola çıkan ve kültürel değerlerine sahip çıkmayı ilke edinen vizyonu ile sekiz yıl suren bir çalışmanın eseri olan “Türkülerle Türkiye” koleksiyonu, 116 CD'den oluşan arşiv niteliğindeki “Türk İslam Musikisi Külliyatı”, 50 CD'den oluşan Enstrümantal Türk Halk Müziği içerikli “İz” serisi ve “Yunus’ca” albümü ile başlayan Tasavvuf Musikisi projelerini müzikseverlerin beğenisine sunmuştur.

Ortaya çıkan bu eserler arşiv niteliği taşımakta ve Kültür Bakanlığı tarafından bir kültür hizmeti olarak değerlendirilmektedir.

© 2011 Ulus Müzik. All Rights Reserved.